Protiroztočové bariérové povlaky Pristine

SK CZ

Protiroztočové bariérové povlaky Pristine, povlečení pro alergiky proti roztočům

Protiroztočové bariérové povlaky Pristine

 

Ochrana před roztoči začíná v ložnici

Nejzávažnějším zdrojem roztočových alergenů v bytě je ložnice a zejména polštáře, peřiny a matrace, které jsou díky vhodné vlhkosti, teplotě a dostatku potravy v podobě odlupků lidské kůže doslova ideální líhní roztočů a zároveň bohatou zásobárnou nejrůznějších alergenů. Vzhledem k množství času stráveného v ložnici a těsnému kontaktu s alergeny v lůžku je proto nezbytné věnovat maximální pozornost především účinnému ošetření lůžka.

 

Bariérové povlaky na polštáře, peřiny a matrace: nezbytné opatření proti roztočům

Jediným spolehlivým způsobem, jak zabránit šíření alergenů z lůžka do okolí a jejich pronikání dýchacím ústrojím a kůží, je používat tzv. bariérové povlaky, nepropustné pro roztoče a jejich alergeny. Toto speciální protialergické povlečení pro alergiky, které se používá na polštáře, peřiny i matrace, účinně snižuje množství vdechovaného alergenu z lůžka a zabraňuje jak kumulaci roztočových alergenů v bytě, tak hromadění alergenů koček, psů a plísní v lůžku. Bariérové povlaky neprostupné pro alergeny proto představují základní opatření pro osoby trpící či ohrožené alergií na roztoče, astmatem a atopickým ekzémem.
 

Protiroztočové povlaky Pristine

Bariérové povlaky Pristine® spolehlivě zabraňují průniku roztočů a jejich alergenů z lůžka k pacientovi.

 

Protiroztočové povlaky Pristine: pohodlná a spolehlivá ochrana před roztoči

Protiroztočové bariérové povlaky Pristine® Stop Alergii splňují veškeré požadavky na zajištění kvalitní a účinné protiroztočové ochrany lůžka. Tkanina Pristine 66457, ze které jsou povlaky ušity, je utkána patentovaným postupem z velmi jemných mikrovláken polyesteru. Pravidelná mikroskopická vzdálenost mezer mezi vlákny prokazatelně zadržuje částice o velikosti odpovídající nejmenším roztočovým alergenům (Atest SZÚ ČR č. 174310, Ex100869). Po povlečení polštáře, peřiny a matrace se alergeny nemohou uvolňovat z lůžka do okolí, optimálně volená velikost mezer mezi vlákny však zároveň zaručuje maximální prostupnost pro pot a vodní páry. Bariérové povlaky Pristine® Stop Alergii tak přinášejí ideální kombinaci neprostupnosti pro alergeny za současné maximální prostupnosti pro vodní páry, a zároveň příjemných vlastností pro užívání. Jsou jemné, tvárné a měkké a neruší komfort při spaní, neboť díky prodyšnosti pro molekuly potu, vody a par umožňují dokonalé dýchání povrchu těla a odpařování vodních par. Tím zaručují výrazně vyšší pohodlí a lepší hygienu při spaní než ostatní typy bariérových povlaků. V současnosti představují nejúčinnější a technologicky nejvyspělejší řešení na našem trhu, které nabízí díky modernímu patentovanému postupu výroby vynikající parametry bariérové ochrany před roztoči, vysoký komfort při spaní a velmi dlouhou záruku nepropustnosti pro roztočové alergeny.
 

Ochranná známka Pristine

Ochranná známka Pristine® je vlastnictvím společnosti Precision Fabrics Group, Inc.

 

Materiál Pristine 66457

Mikrovláknová tkanina Pristine® 66457 se vyrábí v USA, kde je patentována jako výrobek společnosti Precision Fabrics Group, Inc., U.S. patent No. 6,277,770 a 7,290,381. Byla testována na lékařských fakultách i nezávislých odborných pracovištích, a to vždy se stejným závěrem: Pristine® je účinná bariéra pro prach, roztoče bytového prachu a jejich alergeny, které způsobují alergické symptomy u pacientů trpících na alergie, astma, záněty nosní sliznice a s tím spojené dýchací potíže.

 

Garance kvality protiroztočových povlaků Pristine Stop Alergii

Profesionální technické provedení povlaků Pristine® Stop Alergii splňuje požadavky certifikačního programu výrobce tkaniny Pristine®, který zaručuje, že vynikající ochranné vlastnosti materiálu Pristine 66457 nejsou znehodnoceny neodborným zpracováním, nevhodným či nekvalitním ušitím, použitím nekvalitních zdrhovadel apod. Naše vlastní speciální řešení krytí zipu navíc maximálně zabraňuje i případnému pronikání roztočů a jejich alergenů přes zip. Přesná specifikace použitého materiálu Pristine 66457 i prodloužené desetileté záruky je samozřejmostí.

 

Účinnost ověřená v České republice

Z hlediska neprostupnosti pro roztočové alergeny byly bariérové povlaky Pristine® Stop Alergii testovány rovněž ve Státním zdravotním ústavu ČR v Praze (www.szu.cz). Atest SZÚ ČR č. 174310, Ex100869, který byl na povlaky vystaven, jejich nepropustnost částicím o velikosti nejmenších roztočových alergenů potvrzuje, a doporučuje použití tkaniny Pristine® 66457 "k používání na potahy polštářů, pokrývek a matrací v prostředí osob alergických na roztočové alergeny".
 

Struktura Pristine

Dokonale pravidelná struktura mikrovláknové tkaniny Pristine® při menším a větším mikroskopickém zvětšení.

 

Bariérové povlaky Pristine: snadné použití i údržba, okamžitá účinnost

Protiroztočové bariérové povlaky Pristine® Stop Alergii zabraňují průniku alergenů z jakýchkoli lůžkovin, které do nich uzavřete. Své stávající polštáře, peřiny, matrace apod. proto nemusíte likvidovat, neboť po uzavření do těchto protialergických povlaků dosáhnete stejného účinku, jako v případě zakoupení zcela nového lůžka neosídleného roztočovou populací, a to navíc trvale, aniž byste jej museli každých 14 dnů prát, vymrazovat či chemicky ošetřovat. Zde je navíc třeba upozornit na to, že samotné ošetřování peřiny a polštáře praním je nevyhovující. Tento postup totiž vynechává matraci, která jakožto jeden z hlavních zdrojů roztočových alergenů v bytě stačí sama o sobě domácí prostředí spolehlivě zamořit.

 

Desetiletá záruka účinné protiroztočové ochrany

Technologie výroby materiálu Pristine® zaručuje jeho velmi vysokou životnost. Na povlaky Pristine® Stop Alergii se vztahuje desetiletá záruka na nepropustnost pro alergeny, při správném zacházení však vydrží podstatně déle - přinejmenším tak dlouho jako matrace, polštáře a peřiny, které do nich uzavřete.

Kam pokračovat dále?